Ford Motor Arıza Lambası Neden Yanar Ve Nasıl Söndürülür?
  • 4 Mart 2020
  • 16526

Ford Motor Arıza Lambası Neden Yanar Ve Nasıl Söndürülür?

Bilindiği gibi artık tüm motorlu araçlarda beyin sistemi bulunmaktadır ve beyin sistemin içinde aracın tüm fonksiyonları kontrol edilir. Bu da demek oluyor ki; aracımızın en önemli yeri beynidir.

Aracın her hangi bir yerinde arıza yapması durumunda araç bu beyin sistemi sayesinde, sıkıntılı durumu sürücüsüne aracın ön panelinde bulunun ikaz lambaları ile uyarıda bulunur. Sorun nerede ve ne kadar büyüklükte olursa olsun bu sistem daima çalışır. Bu sistem sayesinde hasar büyümeden önlenir.

Bu tip arızaların içinde en önemli olan arıza motor arızasıdır. Motor arıza yaşanması durumunda aracımızın motor arıza lambası yanarak anında uyarı verir. Bu uyarı hem kişi için hem de araç için hayati önem taşıyan bir uyarıdır.

Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Daha öncede belirttiğimiz gibi motor arıza lambası yandığında belki de çok önemsenmeyecek bir arıza olmuş olabilir. Ya da tam tersi çok büyük bir sorunla karşı karşıya kalındığının habercisi de olabilir. Eğer motorda arıza varsa, arızanın büyüklüğü hiç önemli değildir ve motor arıza lambası yanar.

Ford motor arıza lambası yanmasının ateşleme sistemi, hava emiş sistemi, yakıt ve egzoz sistemi sorunlarının oluşması halinde bir kaç sebepten dolayı motor arıza lambası yanabilir. Bu tip durumlarda tek çözüm, ” Altınlar Oto Özel Ford Servisi ” gibi bir araç servisine başvurmaktır. Servis oluşan motor sorununu daha fazla büyümeden tamir ederek önleyecektir. 

© Tüm Hakkı Saklıdır 2023 © Altınlar Oto Ford Servis İzmir - Çerez Politikası - (Design by Evogens)