Aracımın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garanti Kapsamından Çıkar Mı?
  • 1 Mart 2020
  • 842

Aracımın Bakımını Özel Serviste Yaptırsam Garanti Kapsamından Çıkar Mı?

Ford marka araçlar, özellikle ülkemizde oldukça fazla araç tüketicisine hitap etmektedir. Dolayısıyla da bu marka araçlar için özel servisler her geçen gün sayılarını artırmaktadır. Burada müşterilerin en çok kafasına takılan konulardan biri de kuşkusuz ki özel servis ve garanti dışı kalma sorunudur. Sizin de Ford marka aracınızın garantisi devam ediyor ancak özel servise gitmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Ford Marka Araçların Garanti Süresi Nedir?

Her marka aracın, tüketiciye sunmuş olduğu garanti süresi, değişiklik göstermektedir. Sıfır olarak almış olunan Ford marka araç için ülkemizde kabul edilen garanti süresi 3 yıl/100.000 km’dir. Müşteri 3 yıldan önce 100.000 km’ye ulaşırsa ya da km dolmamasına rağmen 3 yıl sona ererse, garantisi bitmiş sayılmaktadır. 

Garantisi Devam Eden Araçların Bakımı Özel Serviste Yapılabilir Mi?

Sıfır araç aldıktan sonra garanti süresinde aracın yetkili servislere getirilmesi gerektiği müşterilere iletilir. Ancak araç bakım fiyatları, ya da arıza çözümleri yetkili servislerde oldukça pahalı olduğundan dolayı müşteriler yetkili servis yerine özel servisleri tercih etmektedirler. Ancak burada da aracın garantisinin sona erme durumu söz konusudur.

Eğer sizde hem yetkili servise gidip fazla paralar ödemek istemiyor, hem de aracınızın garantisinin devam etmesini istiyorsanız, Altınlar Oto Özel Ford Servisini tercih edebilirsiniz. Servisimiz, 12047 TS Yetki Belgesine sahip olması sebebi ile, garantisi devam eden araçlara hizmet vererek, garantilerinin bozulmasının önüne de geçmektedir.

© Tüm Hakkı Saklıdır 2023 © Altınlar Oto Ford Servis İzmir - Çerez Politikası - (Design by Evogens)