Ford Aracım İçin Hangi Lastik Seçimini Yapmalıyım?
  • 1 Mayıs 2020
  • 597

Ford Aracım İçin Hangi Lastik Seçimini Yapmalıyım?

Araçlarımız hepimizin birer kurtarıcısı niteliği taşıyor diyebiliriz. İstediğimiz arabaya sahip olmak için çalışırız. Sahip olduğumuzda ise ona gözümüz gibi bakarız.

Ford araçları da bu araçlar arasında yer almaktadır. Her bütçeye uygun ve geniş çaplı birçok seçeneği ile karşımıza çıkmaktadır.

Peki, sahip olduğumuz Ford araç için neler yapabiliriz? Bu yazımızda ford lastik seçimi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Lastik Seçimi Neden Önemli?

Araç lastiği, aracın en önemli ekipmanlarından biridir. Genellikle üç yılda bir değiştirilmesi gerektiği söylenir. Çok kullanmamış olsanız bile 5 yılı geçen lastikleri kullanmamanızı tavsiye ederiz. Kullanılmamış olsalar bile lastikler durdukları yerde özelliklerini kaybedebilirler. Bu da istenmeyecek bir durumdur.

Güvenliğinizi düşündüğünüzde lastiklerinizin görevini unutmamak gerekir. Her hangi bir durum ile karşılaştığınızda arabanızı durduracak olan lastiklerinizdir. İnsanın aklına hemen frenler gelmektedir ama frenlerin görevi lastiklerinizi durdurmaktır. Yani olay lastiklerinde bitiyor.

Lastik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Lastik değişimlerinde en çok karşılaşılan olay arabanın durumuna göre sadece iki lastiği değiştirmektir. Güvenliğiniz açısından bu hatadan kaçınmanızda fayda var. Mümkünse arabanızın bütün lastiklerini aynı anda değiştirmelisiniz.

Lastikler üzerinde üretildiği zamanı gösteren yazıları barındırır. Lastik seçimi yaparken bu tarihe iyi bakmalısınız. 5 yılı geçmiş olan lastikler kullanılmamış olsalar bile zarar görmüş ve ilk zamanki özelliklerini kaybetmiş olabilirler.

Aracınızı kış aylarında sıklıkla kullanıyor ve kullandığınız bölgede ağır kış mevsimi yaşanıyorsa lastik seçiminizi mutlaka kış lastiklerinden yana kullanmalısınız.

Altınlar Oto’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde Petlas lastikleri arasından aracınıza en uygun olanını bulabilirsiniz.

© Tüm Hakkı Saklıdır 2023 © Altınlar Oto Ford Servis İzmir - Çerez Politikası - (Design by Evogens)