Ford Fren Bakımı Nasıl Yapılır?
  • 9 Mart 2020
  • 556

Ford Fren Bakımı Nasıl Yapılır?

Frenler araçların hızını yavaşlatan ve sürtünme yoluyla disklere temas edip, gerektirdiği zaman hayat kurtaran malzemedir. Belirli sürelerde bakıma ya da değişime ihtiyaç duyar. Fren balataları da önemli parçadır, aşırı aşınma sonucu frenler işlevini kaybeder ve tutmazlar. 

Gereksiz fren kullanımı balata ömrünü kısaltır. Bu yüzden kaçınılması gereken bir durumdur. Fren kullanımına bağlı olarak ortalama Ford fren bakım her 35-45 bin km’de bir yaptırılmalıdır. Altınlar Oto Özel Ford Servisi işinde usta kişiler ile doğru kontrolleri ve bakımı 0232 479 12 22 numarası ile gerçekleştirmektedir.

Fren Balatası Önemi

Araçlardaki fren pedalına basıldığında, hidrolik yağ basınçlı bir şekilde fren sisteminde bulunan hortumlara gönderilir. Fren balataları da bu sayede fren disklerine temas eder ve baskı ile aracın yavaşlamasını veya durmasını sağlar. Periyodik olarak fren ve balata kontrolü yapılmaz ise araç yavaşlama işlevini kaybeder ve hayati durum söz konusu olabilir. Bundan kaçınmak için fren bakımı hizmetinden yararlanılması çok önemlidir.

Servis Hizmetleri

– Araç için gerekli olan süreli fren bakımı
– Fren sisteminde yıpranmış veya ömrünü yitirmiş parça yenilenmesi
– Fren balatalarının yenilenmesi
– Araca uygun olan ürünlerin tedarik edilip montaj edilmesi
– Fren sisteminde oluşmuş olan sorunların tespiti

Servisimize gelen araçlara uzman kişiler sayesinde ilk seferde doğru teşhisi koyuyoruz. Fren bakımından sonra test sürüşü ile bütün kontroller yapılıp güvenli bir hale getiriyoruz.

© Tüm Hakkı Saklıdır 2023 © Altınlar Oto Ford Servis İzmir - Çerez Politikası - (Design by Evogens)