Motor Temizliği Önemli Midir? Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?
  • 1 Nisan 2020
  • 597

Motor Temizliği Önemli Midir? Hangi Sıklıkla Yapılmalıdır?

Aracın mekanik parçaları, motoru ve dış yüzeyleri yağ, duman, sinekler, mazot ve gres ve lekelerle kolayca kirlenir. Bu koşullarda ihtiyacınız olan şey, araç motorunu temizlemek ve uygulandığı parçalara zarar vermeden dışarıdaki iz ve yağ kalıntılarını etkili bir şekilde temizlemek için uygun bir yağ gidericidir. 

Motor Temizliği Nasıl Yapılır? 

Araba motorunu yeterince temizlemek için birkaç kullanışlı adım vardır. Dış mekandaki geniş bir yerde, motordaki kirlerin çevreleyen alanlara zarar vermemesini sağlayacak bir şekilde yapılmalıdır. Motorun elektrikli parçalarını plastikle kaplayarak korunabilir. Aşırı su kullanımı motora zarar verebilir. Motordaki hava girişini su akışından korumak oldukça önemlidir. Motor yağı ve soğutma sıvısı düzenli olarak kontrol edilir ve değişimi yapılır.

Temizleyici, motor parçalarına uygulanır ve su, nemli bezler veya basınçlı hava ile durulanır. Tüm nem buharlaşana kadar motoru kurulanmalıdır. Daha sonra kullanılan tüm plastik parçaları ve koruyucuları çıkarılır. Kaliteli bir hizmet için motorun mekanik parçaları ve dış plastik parçalarını temizlemek için tasarlanan yağlar kullanılır. En kalıcı yağ kalıntılarını bile ortadan kaldırabilecek profesyonel kullanım için tasarlanmış püskürtmeli yağ çözücüler tercih edilir. 

Altınlar Oto Özel Ford Servisi güvenilir ve kaliteli motor temizliği hizmeti vermektedir. Düzenli motor temizliği ile hava filtresi, yağ filtresi, polen filtresi ve yakıt filtresi değiştirilmektedir. Düzenli motor temizliği yaptırarak aracınızın her zaman temiz olmasını ve performansını ve ömrünü arttırmasını sağlayabilirsiniz.

© Tüm Hakkı Saklıdır 2023 © Altınlar Oto Ford Servis İzmir - Çerez Politikası - (Design by Evogens)